Choroby a škodcovia Goji

 

    

 ACERIA KUKO

 U nás sa jedná o pomerne nového škodcu vyskytujúceho sa na Kustovnici čínskej. Ide o roztoča ACERRIA KUKO. Roztočce nepatria medzi hmyz, ale medzi pavúkovce, preto je nutné zvoliť aj vhodnú ochranu. Vzhľadom na to, že ide o veľmi drobného škodcu, je dôležité rastliny často kontrolovať a čo najskôr po zistení roztočcov ich ošetriť. Z uvedených prípravkov NISSORUN 10WP ničí vajíčka a larvy roztočcov, tento postrek je vhodné aplikovať ešte pred olistením. Taktiež odporúčam použiť prípravok Apollo 50 sc, a opätovne po 10 dňoch použiť prípravok Karate zeon 5 cs.
 

 

 

 MÚČNATKA

Kustovnica čínska (Lycium chinense) známa ako goji je veľmi náchylná na múčnatku. Každú jar je vhodné preventívne ju ošetriť proti múčnatke, napríklad prípravkom Zato 50 WG ale môžeme použiť aj iné prostriedky určené proti hubovým chorobám ako napr.  DITHANE DG NEO-TEC alebo Champion no nemusia účinkovať tak dobre ako prípravok Zato. Je možné použiť ak ekologický prípravok s názvom ROCK EFFECT, ale ten je potrebné použiť skoro na jar ešte pred olistením cca marec a postrek  opakovať preventívne každých 10 dní.

Používateľ webu, www.flormax.sk , so sídlom Kvetová 514/26 Bojnice 97201, IČ:42140765 , ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovánie webových stránok a pre analytické účely a v prípade Vašeho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.

Súhlasím