Choroby ruží

Ochrana pred chorobami a škodcami
Vhodné podmienky na stanovišti (nevhodné je tienisté alebo horúce a suché miesto), primeraná hustota výsadby, správne ošetrovanie a dobrá výživa sú základnými predpokladmi zdravia a dobrej kondície ružových kríkov. Napriek všetkému sa môže stať, že sa na ružiach objaví škodca alebo choroba. Je preto nutné vedieť rozoznať aspoň najzávažnejšie choroby a poznať najčastejšie sa vyskytujúce škodce, aby sme v prípade potreby vedeli včas a účinne zasiahnuť.

 

Choroby ruží

Rozoznávame choroby neparazitické (fyziologické) a parazitické – mykózy, bakteriózy, virózy. Fyziologické choroby sú spôsobené nevhodnými podmienkami prostredia. Sú to najmä vysoká vlhkosť pôdy – premokrenie koreňového systému, príliš suché stanovište, nedostatok svetla, nedostatok alebo nadbytok niektorého prvku v pôde a pod. Pri správnom výbere miesta a pestovaní by k nim vôbec nemalo dochádzať.

Používateľ webu, www.flormax.sk , so sídlom Kvetová 514/26 Bojnice 97201, IČ:42140765 , ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovánie webových stránok a pre analytické účely a v prípade Vašeho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.

Súhlasím