Rozdelenie ruží

Floribunda

Viacpočetne bohato kvitnúca kríková ruža, nižšieho až stredného vzrastu, vhodná na výsadbu do záhrad. Na rozdiel od čajohybridov sú kompaktnejšie, majú viac výhonov teda aj viac kvetov, ale sú nižšieho vzrastu. Na rozdiel od mnohokvetých ruží (polyantiek) . Dorastajú do výšky 30 - 80 cm.

Čajohybrid
Kríková ruža, jej kvety sú veľké ušľachtilo tvarované a stoja väčšinou jednotlivo na dlhých stopkách, je vhodná na výsadbu do záhrad, používajú sa na rez kvetov. Dorastajú do výšky 80 - 100 cm.

Polyantka
Viacpočetne bohato kvitnúca kríková ruža nižšieho vzrastu, vhodná pre výsadbu záhrad, má stredne veľký kvet. Dorastá do výšky od 40 do 80 cm.

Popínavá ruža
Jej dlhé výhony niekedy až 5 m na ktorých s vytvárajú viacpočetné kvetenstvá môže ozdobovať múry, steny, ploty, pergoly ťahá sa po oporách, skrášľuje prázdne a nezaujímavé plochy.

Mini ruže
Tento názov dostali zaslúžene, pretože dorastajú často len do výšky 20 až 30 centimetrov. Kvetenstvo je malé, ale bohaté 2 až 3 cm, zriedka väčšie. Svojím nízkym vzrastom sú vhodné na sadenie napr. ako lem záhonov na balkón alebo do skaliek. Dorastajú do výšky od 10 do 30 cm.

Stromkové ruže
Naočkovaná ušľachtilá ruža, ktorá nám vytvára korunku alebo v previslý typ vŕby.

Pokryvné ruže
Sú to ruže s dlhými plazivými výhonmi, ktoré pokrývajú väčšiu časť plochy, ktorú potrebujeme zakryť. Dĺžka je 1 - 5 m.

Používateľ webu, www.flormax.sk , so sídlom Kvetová 514/26 Bojnice 97201, IČ:42140765 , ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovánie webových stránok a pre analytické účely a v prípade Vašeho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. Prečítajte si Zásady súborov cookies.

Súhlasím